Олімпіада-2018: підтримаємо наших


Опубликованно 08.02.2018 00:00

Олімпіада-2018: підтримаємо наших

До зимових Олімпійських ігор в Пхенчхані залишається всього один тиждень. SPLETNIK.RU вже готовий до головної спортивної події року, як і російські атлети. 9 лютого ми будемо вести онлайн-трансляцію церемонії відкриття, а прямо зараз розповідаємо, за ким з наших спортсменів треба стежити особливо уважно.

Олімпіада в Пхенчхані, мабуть, вже може вважатися найскандальнішою в історії. Взаємні бойкоти СРСР і США в 1980 і 1984 роках сприймалися виключно як політичне протистояння. З тих пір в олімпійських правилах багато чого змінилося, і тепер бойкот по суті рівносильний самогубству — адже він на два повних олімпійських циклу виключає країну з великого спорту. Боротьба з допінгом, яку розгорнув Міжнародний олімпійський комітет, призвела до того, що ми втратили довіру світового співтовариства, і навіть абсолютно чисті російські спортсмени змушені перебувати під підозрою. Нас звинувачують в тому, що в Росії існувала державна система підтримки допінгу і чи не всі проби спортсменів на Іграх у Сочі-2014 були підмінені.

Ми їдемо на цю Олімпіаду під нейтральним прапором і з забороною використовувати національну атрибутику, у разі перемоги наших спортсменів в їх честь не буде звучати гімн країни, а офіційно вони будуть називатися не "збірна Росії", а "Олімпійські атлети з Росії". Але ключові слова у попередньому реченні — "ми їдемо". Ситуація складалася так, що повний недопуск росіян в Пхенчхан виглядав цілком реальним. Здорово, що цього не сталося. Так, у Кореї не буде Віктора Ана і Антона Шипуліна, Сергія Устюгова і Олександра Легкова, Олександра Третьякова і Олени Нікітіної і ще десятків російських претендентів на медалі. Але як мінімум 168 наших спортсменів боротимуться за олімпійські нагороди. Більше представництво — тільки у США та Канади. Зараз нашим хлопцям і дівчатам як ніколи потрібна підтримка. Давайте частіше писати їм добрі слова в соцмережах — вони все бачать і читають. Ну і, звичайно, редакція SPLETNIK.RU буде стежити за змаганнями і оперативно розповідати про результати. З самих перших днів Олімпіади росіянам є за кого вболівати. Наші головні надії в Пхенчхані — хокей, фігурне катання, керлінг і фрістайл.

Росія їде на Олімпіаду під нейтральним прапором

Хокей

Найкраща хокейна ліга світу НХЛ заборонила своїм гравцям брати участь в Олімпіаді. Це автоматично зробило збірну Росії головним фаворитом турніру, адже основні суперзірки Канади, Швеції, США та інших топ-збірних виступають за океаном. А у нас і в КХЛ достатньо класних хокеїстів. Повернулися на батьківщину Павло Дацюк та Ілля Ковальчук, молоді таланти Кирило Примх і Микита Гусєв, дуже сильні воротарі Василь Кошечкін та Ілля Сорокін — "Червона машина" під керівництвом Олега Знарка має всі шанси на те, щоб принести нам перше з 1992 року олімпійське золото у хокеї.

Ілля Ковальчук, Павло Дацюк, Кирило Примх

Фігурне катання

Жіноче одиночне катання — це напрочуд цікава боротьба 18-річної Євгенії Медведєвої та 15-річної Аліни Загитовой. Особливу інтригу їх протистоянню додає те, що обидві дівчинки займаються в одного тренера — Етері Тутберидзе. Саме вона запалила в Сочі зірку Юлії Липницкой. Медведєва два останніх роки знищувала суперниць на всіх турнірах, але як тільки вона отримала травму, на перший план вийшла юна Загитова. Выздоровевшая Женя кинула їй виклик на московському чемпіонаті Європи — і вперше в кар'єрі програла. Золота медаль Олімпіади в цьому виді нашої збірної майже гарантована, ну а за кого вболівати — за Женю або за Аліну — кожен вирішує сам.

В інших видах програми забратися на перше місце нашим фігуристам буде набагато важче. Тим не менше на медалі претендують Євгена Тарасова і Володимир Морозов в парному катанні, Катерина Боброва та Дмитро Соловйов в танцях на льоду, Дмитро Алієв і Михайло Коляда у змаганнях чоловіків. Так і в командному турнірі у нас теж досить пристойні шанси.

Аліна Загитова

Керлінг

У грудні багатьох цінителів прекрасного чекало жахливе розчарування. Найкрасивіша, на думку багатьох, спортсменка Олімпіади в Сочі, дворазова чемпіонка Європи та срібний призер чемпіонату світу з керлінгу Ганна Сидорова програла національний відбір і втратила право їхати в Пхенчхан. Сидорову та її команду посунула зухвала Вікторія Моїсеєва. Команда Мойсеєвої всього один раз брала участь у великому турнірі — на чемпіонаті Європи — 2016, але примудрилася розметати там всіх суперників і виграти золото. А значить, і на Олімпійських іграх шанси на медалі у наших дівчаток високі. Правда, тут, на відміну від Євро, буде збірна Канади, з якою в жіночому керлінгу боротися чи не складніше, ніж в чоловічому хокеї.

Моісеєва Вікторія

На Олімпіаді в Пхенчхані дебютує ще один вид керлінгу — мікст-дабл. Це рідкісний для спорту випадок, коли в одній команді грають чоловік і жінка. Наша пара Анастасія Бризгалова і Олександр Крушельницький — не просто партнери по збірній. Минулого літа Настя і Саша зіграли весілля. З урахуванням того, що в 2016 році хлопці виграли чемпіонат світу, шансів на медаль у них, схоже, навіть більше, ніж у жіночої команди.

Анастасія Бризгалова

Анастасія Бризгалова і Олександр Крушельницький

Фрістайл

В одному з найбільш екстремальних олімпійських видів спорту ми ніяк не могли отримати омріяне золото. Срібних і бронзових медалей російські фрістайлісти заробили достатньо — останню на даний момент виграв в Сочі могулист Олександр Смишляєв, а ось перше місце постійно випадало. На цей раз як мінімум в лижній акробатиці ми дійсно вправі претендувати на головну нагороду. 19-річний Максим Бурів виграв загальний залік Кубка світу в цій дисципліні і отримав "Кришталевий глобус". Тепер головне — зберегти форму і настрій до олімпійського старту. Крім того, битися за медалі будуть акробатки Христина Спірідонова та Олександра Орлова, що виступають у скі-кросі Сергій Ридзик і Єгор Коротков, Маріка Пертахия з могулу і Валерія Демидова з хафпайпа. До речі, тільки фрістайл та сноуборд у нас будуть виступати на Олімпіаді в повному складі — до російським представникам цих видів спорту у МОК претензій немає.

Максим Буров

Інші види

Виграти більше чотирьох золотих медалей нашим хлопцям вдасться лише при великому везінні. Але нагороди іншого достоїнства досяжні для дуже серйозної групи російських спортсменів. Роман Репилов і Семен Павліченків у санному спорті, Микита Трегубов в скелетоні, Семен Єлістратов в шорт-треку, Ірина Аввакумова у стрибках з трампліну, Наталія Вороніна в ковзанярському спорті, Олександр Большунов в лижах, жіноча збірна з хокею — все це цілком реальні претенденти на олімпійські медалі.

Окремо хочеться згадати одну з найкрасивіших пар нашого спорту — Олену Заварзину і Віка Уайлда. Альона перед від'їздом в Корею видала потужний коментар, в якому дуже точно сформулювала ставлення спортсменів до того, що оточувало їх все останнім часом. Рішучість у бажанні "поїхати і надерти", хочеться вірити, нівелює не найкращі результати Заварзиной Уайлда і у цьому сезоні.

Олена Заварзіна

Та й в цілому мотивація всіх наших спортсменів повинна стати головним ключем до успіху. Справжні чемпіони показують свої кращі результати як раз в той момент, коли весь світ виступає проти них.



Категория: Отдых со звёздами